AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu integralist, a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Tottenham Hotspur, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

la 15.02.2023 , 00:06

Unicul gol al meciului a fost marcat de Brahim Diaz, în minutul 7. În celălalt meci al serii, pe Parc des Princes, în prezenţa emirului Qatarului, şeicul Tamim bin Hamad al-Thani, Paris Saint-Germain a pierdut, scor 0-1, cu Bayern Munchen, prin golul marcat de Kingsley Coman, în minutul 53, potrivit News.

Şi PSG a marcat prin Mbappe, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Înaintea meciurile s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele cutremurelor din Turcia şi Siria.

Partidele retur vor avea loc în martie.

Programul celorlalte meciuri din optimi:

Miercuri, ora 22.00:

Borussia Dortmund (Germania) - Chelsea (Anglia)

FC Bruges (Belgia) - Benfica Lisabona (Portugalia)

Marţi, 21 februarie

Eintract Frankfurt (Germania) - Napoli (Italia)

Liverpool (Anglia) - Real Madrid (Spania)

Miercuri, 22 februarie

Inter Milano (Italia) - FC Porto (Portugalia)

RB Leipzig (Germania) - Manchester City (Anglia).

Aţi testat vreodată vacanţele tip retreat?
Observator » Sport » AC Milan - Tottenham 1-0, în optimile Ligii Campionilor. Tătăruşanu a fost titular