Inter Milano a învins Benfica, cu scor 2-0 în deplasare, în sferturile Champions League, marţi seara, la Lisabona. Belgianul Romelu Lukaku a înscris pentru golul 2 din 11 metri. Italienii au controlat în întregime toată partida.

la 12.04.2023, 00:22

Benfica - Inter Milano 0-2 în sferturile Champions League. Romelu Lukaku a marcat din 11 metri și a stabilit scorul final - Profimedia

Oaspeţii de la Inter Milano au deschis scorul în minutul 51, pe Estadio da Luz, când Barella a reluat în plasă, cu o lovitură de cap, centrarea lui Bastoni.

Romelu Lukaku a marcat din 11 metri și a stabilit scorul final

În minutul 79 Joao Mario a comis un fault în suprafaţa de pedeapsă, iar arbitrul englez Michael Oliver a acordat penalti pentru Inter, după consultarea VAR. A executat Romelu Lukaku şi a înscris stabilind scorul final.

Echipele de start: Benfica: Vlachodimos – Gilberto, Antonio Silva, Morato,Grimaldo- Ciquinho, Florentino – Joao Mario, Rafa Silva, Aursnes – Goncalo Ramos

Rezerve: Soares, Andre Gomes, Verissimo, Neres, Goncalo Guedes,Tengstedt, Schjelderup, Musa, Rodrigues, Joao Tome, N’Dour, Joao Neves

Inter: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Dimarco – Martinez, Dzeko

Rezerve: Handanovic, Cordaz, Gagliardini, De Vrij, Gosens, Correa, Bellanova, Asllani, D’Ambrosio, Carboni, Zanotti, Lukaku.

Declaraţii controversate de la BNR: "Nu vă mai așteptați să vă crească nivelul de trai". Credeţi că noi, statul sau împreună ar trebui să găsim soluţii pentru un trai mai bun?

Observator » Sport » Benfica - Inter Milano 0-2 în sferturile Champions League. Romelu Lukaku a marcat din 11 metri și a stabilit scorul final