CSM Bucureşti, una dintre reprezentantele României în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, a suferit o înfrângere greu de digerat, 27-31 cu Ferencvaros Budapesta, într-un meci jucat în deplasare, sâmbătă seara.

la 09.01.2021, 18:57

CSM Bucureşti se menţine pe locul 2 în grupa de Liga Campionilor
CSM Bucureşti a suferit a treia înfrângere în nouă meciuri jucate în grupele Ligii Campionilor - fradi.hu
  • CSM Bucureşti se menţine pe locul 2 în grupa de Liga Campionilor.
  • Primele două clasate din fiecare grupă se califică direct în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Formaţia noastră a început greu meciul şi s-a văzut condusă rapid chiar şi la patru goluri diferenţă, 7-3 sau 9-5.

Însă CSM a avut un forcing uluitor pe finalul primei reprize şi chiar a reuşit să intre la vestiare cu un avantaj de două goluri, 16-14.

Minunea a durat doar câteva minute după pauză, unguroaicele reuşind să pună din nou stăpânire pe joc.

Iar Ferencvaros s-a distanţat constant pe tabelă, impunându-se în cele din urmă cu 31-27, după ce a avut chiar şi cinci goluri în faţa reprezentantei noastre.

Cristina Neagu, nouă goluri în meciul jucat pentru CSM Bucureşti

Cristina Neagu (nouă goluri) şi slovena Lazovic (şapte goluri) au dus greul pe ofensivă, însă Ferencvaros a câştigat graţie omogenităţii echipei, nouă jucătoare din tabăra unguroaicelor reuşind să marcheze, faţă de doar şapte jucătoare din tabăra noastră.

CSM Bucureşti rămâne pe locul 2 în grupa de Liga Campionilor, după Rostov pe Don, însă şi-a complicat serios şansele la calificarea directă în faza sferturilor de finală, pe lângă Ferencvaros, şi Metz sau Vipers Kristiansand încercând să profite de paşii greşiţi făcuţi de formaţia noastră.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » CSM Bucureşti, înfrângere importantă în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin