FCSB a pierdut meciul cu Astra Giurgiu, în prima etapă a Ligii I

FCSB a pierdut meciul disputat în prima etapă a Ligii I, cu Astra Giurgiu. Partida s-a încheiat cu 1 – 0, gol înscris în prima repriză.

Jucători pe teren la meciul FCSB - Astra Giurgiu
Scenă dintr-un meci FCSB - Astra Giurgiu din august 2017 - SportPictures via Hepta

Singurul gol al meciului FCSB – Astra Giurgiu a fost marcat de Llulaku, în minutul 43, care a reluat cu capul centrarea din corner a lui Romario Moise.

”Nu a mers nimic azi”

Antrenorul FCSB, Nicolae Dică, s-a arătat nemulțumit la finalul meciului.

"Nu a mers nimic azi. Am început jocul bine, apoi parcă s-a prăbuşit totul. Nu am reuşit să concretizăm ocaziile, nu ne-a ieşit nimic, am făcut o partidă slabă. Nu reuşim să ne concentrăm la fazele fixe. Trebuie să muncim mai mult şi să avem rezultate mai bune. Sper să aducem un atacant până la urmă", a declarat Dică pentru Digisport.

Echipele trimise în teren de FCSB și Astra Giurgiu

Astra Giurgiu: Iliev - Belu-Iordache, Bejan, Erico Da Silva, Al. Stan - R. Moise, F. Mrzljak - S. Balaure, N. Roşu (Biceanu '71), L. Buş (V. Gheorghe '87) - A. Llulaku (Radunovici '80). Antrenor: Marius Măldărăşanu

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Bălaşa, Planic, Jr. Morais - Dr. Nedelcu (Moruţan '46), Ov. Popescu, F. Teixeira - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Qaka '46/ Momcilovici '78). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Mrzljak '50, Buş '74, Morais '90+1 / Popescu '20, Qaka '62, Planici '64, Llulaku '90+1

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.

Arbitru de rezervă a fost  Marian Barbu, iar observatori Augustus Constantin şi Marian Ivan.

Sursa: News.ro

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » FCSB a pierdut meciul cu Astra Giurgiu, în prima etapă a Ligii I