Steaua Bucureşti a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I şi s-a apropiat la trei puncte de liderul FC Viitorul. Oltenii au beneficiat de două penalty-uri, unul ratat şi unul transformat.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Pintilii, '24, şi Enache, '79, în timp ce pentru gazde a înscris Zlatinski, în minutul 34, din penalty.

În minutul 12, Zlatinski (CS Universitatea Craiova) a ratat un penalti acordat de arbitrul Ovidiu Haţegan pentru un fault în careu comis de Tamaş asupra lui Ivan.

CS Universitatea Craiova: Calancea - Dimitrov, Kelici, Acka, Briceag - Popov (R. Petre '90+1), Zlatinski, Băluţă (Fajici '76) - Nuno Rocha, Ivan, Bancu. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Steaua Bucureşti: Niţă - Bălaşa (Enache '46), Moke, Tamaş, Momcilovici - Ov. Popescu, Pintilii (Muniru '75) - Jakolis, Achim (Fl. Tănase '62), De Amorim - Alibec. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Popov '66, Kelici '74, Dimitrov '90 / Tamaş '33, Ov. Popescu '58, Momcilovici '65.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe (asistenţi) - Florin Andrei (rezervă).

Observator » Sport » Un penalty ratat şi unul transformat în meciul etapei, CSU Craiova - Steaua, în Liga 1