Observator » Evenimente » Imagini scandaloase la Jibou, oamenii s-au înghesuit la ajutoare în plină pandemie, sub ochii polițiștilor (Video)

Imagini scandaloase la Jibou, oamenii s-au înghesuit la ajutoare în plină pandemie, sub ochii polițiștilor (Video)

Oamenii au stat unul lângă altul, fără să păstreze distanţa recomandată de specialişti Imagini scandaloase la Jibou, zeci de oameni s-au înghesuit la ajutoare în plină pandemie, sub ochii polițiștilor - captura video Facebook
Veronica Micu | Timp citire: 2 minute
Publicat la 16.04.2020, 09:54 | Modificat la 16.04.2020, 11:12

Imagini scandaloase la Jibou, în Sălaj, acolo unde, în plină pandemie de coronavirus, zeci de oameni au ignorat restricţiile și s-au înghesuit să primească de la primar pachete cu alimente.

  • Localnicii din Jibou au ignirat restricțiile.
  • O anchetă a fost deschisă în acest caz.

Imagini scandaloase la Jibou, în Sălaj, acolo unde, în plină pandemie de coronavirus, zeci de oameni au ignorat restricţiile și s-au înghesuit să primească de la primar pachete cu alimente.

Semnalul de alarmă a fost tras de USR Sălaj, care a postat pe pagina oficială de Facebook o fotografie și un mesaj prin care avertizează că orașul Jibou poate deveni un focar de coronavirus.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Într-un material video publicat de stiripesurse.ro, se vede cum oamenii ignoră restricţiile din Ordonanţa Militară, marea majoritate nu poartă măşti de protecţie și nici mănuşi, iar totul se petrece cu ochii polițiștilor.

Pe acelaşi subiect

Într-o intervenţie telefonică la Antena 3, prefectul judeţului Sălaj, Marcel Ţurcaş, a declarat că oamenii au stat doar "20 de minute" unii lângă alţii și că, ulterior polițiști au reușit să restabilească ordinea.

Oficialul a precizat că o anchetă în acest caz este în plină desfășurare.