Observator » Evenimente » Momente de panică la o benzinărie din jud. Timişoara. Mai multe persoane au fost evacuate

Video Momente de panică la o benzinărie din jud. Timişoara. Mai multe persoane au fost evacuate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.05.2026, 08:41 | Modificat la 28.05.2026, 08:58

Clipe de panică într-o benzinărie din judeţul Timişoara, după ce au fost înregistrate scăpări de gaze de la o cisternă fixă cu gaz petrolier lichefiat.

Aproximativ 15 persoane s-au autoevacuat, iar autorităţile au creat un perimetru de siguranţă de 100 de metri.

Alimentarea cu energie electrică a fost oprită ore bune şi echipajele CBRN au efectuat măsurătorile necesare pentru a repune în siguranţă staţia peco. Din fericire, nu s-au înregistrat victime.