Observator » Evenimente » O pacientă s-a trezit cu un om al străzii în pat, la Spitalul Universitar Bucureşti

O pacientă s-a trezit cu un om al străzii în pat, la Spitalul Universitar Bucureşti

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 24.12.2018, 22:20 | Modificat la 24.12.2018, 22:55

Bărbatul, care se afla internat pe acelaşi etaj, a intrat în rezervă fără ştirea asistentelor. Femeia şi alte două paciente au alertat personalul medical, care ar fi venit însă după minute bune.

Bărbatul, care se afla internat pe acelaşi etaj, a intrat în rezervă fără ştirea asistentelor. Femeia şi alte două paciente au alertat personalul medical, care ar fi venit însă după minute bune.

Bărbatul era complet dezbrăcat când s-a aşezat în patul pacientei în vârstă de 82 de ani. Colegele de salon, şi ele cu probleme locomotorii, au înlemnit. 

Internată încă de săptămâna trecută în spital, cu o fractură de bazin, pacienta chiar a încercat să se ridice din pat. 

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Strigătele le-au alertat pe asistente şi infirmiere. Au venit după câteva minute în rezervă.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Pe acelaşi subiect

Am contactat conducerea Spitalului Universitar de Urgenţă din Bucureşti, am explicat situaţia, iar în urma sesizării noastre, reprezentanţii ne-au spus că vor oferi un răspuns oficial.

Până atunci, rudele femeii spun că vor face plângere spitalului.