Observator » Ştiri externe » Clădirea Secretariatului ONU din New York a fost evacuată

Clădirea Secretariatului ONU din New York a fost evacuată

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.07.2017, 18:35 | Modificat la 18.07.2017, 18:51

Clădirea Secretariatului ONU din New York a fost evacuată, au anunţat pe Twitter angajaţi ai instituţiei citaţi de The Independent.

UPDATE: Potrivit primelor informaţii, în clădire ar fi izbucnit un incendiu de mici proporţii, care a fost stins rapid. 

Deocamdată nu este clar de la ce a pornit focul şi nici unde.

Autorităţile au început deja să le permită angajaţilor să se întoarcă în birouri. 

Articolul continuă după reclamă

Circulaţia în zonă nu a fost afectată.

Clădirea Secretariatului ONU din New York a fost evacuată, au anunţat pe Twitter angajaţi ai instituţiei citaţi de The Independent.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Pe acelaşi subiect

Nu sunt încă destul de clare în acest moment motivele evacuării.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările