Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Evenimente în Bucureşti, marţi 11 martie. Ce nu trebuie să ratezi

Deşi suntem abia la începutul săptămânii, ziua de marţi, 11 martie, aduce o mulţime de evenimente de care bucureştenii, mai mari sau mai mici, se pot bucura cu încredere.

de Redactia Observator

la 10.03.2025 , 08:09

Artista Theo Rose susţine un concert marţi, 11 martie, la Sala Palatului din Bucureşti Artista Theo Rose susţine un concert marţi, 11 martie, la Sala Palatului din Bucureşti - zilesinopti.ro

Indiferent că vorbim despre piese de teatru, concerte, expoziţii sau alte evenimente, bucureştenii care au la dispoziţie câteva ore libere au din ce să aleagă pentru a se bucura de timpul avut la dispoziţie.

Trebuie precizat din start că există evenimente care vă pot suscita interesul pe tot parcursul zilei, aşa că indiferent de ora la care sunteţi disponibili puteţi găsi ceva interesant sau plăcut de făcut în Bucureşti marţi, 11 martie.

Piese de teatru în Bucureşti, marţi 11 martie 

Articolul continuă după reclamă

Marţi avem, în Bucureşti, o mulţime de piese de teatru care se joacă de la ora 19.00. Dintre acestea amintim "Tom la fermă", care se joacă în Aula Magna Politehnica București, "Familia Addams", care se joacă la Teatrul Excelsior, sau "Zaruri şi cărţi", care se joacă la Teatrul de Artă.

Pe acelaşi subiect

De asemenea, tot de la ora 19.00 se joacă şi "30+", la Teatrul Metropolis, în timp ce de la ora 19.30, tot la Teatrul Metropolis, se joacă şi piesa "Cine l-a ucis pe tata".

Concerte în Bucureşti, marţi 11 martie  

Poate cel mai aşteptat concert al zilei este cel susţinut de Theo Rose la Sala Palatului, de la ora 20.00. Concertul poartă titlul de "Pe vechi", iar spectacolul include interpretarea unor piese celebre precum "Zaraza", "Cine mă puse pe mine" sau "Sâmbătă seara".

Tot marţi, însă, mai avem şi concerte susţinute de Luca Amarandei şi Cătălin Răducanu la Ateneul Român, de la ora 19.00, şi Master&King Parrot în Quantic Pub, de la ora 19.00, în timp ce în Expirat Halele Carol, de la ora 21.30, trupa Nuanţe lansează single-ul "Peren". 

Expoziţii în Bucureşti, marţi 11 martie

La capitolul "expoziţii" vă atragem asupra faptului că la Institutul Cultural Român, până la sfârşitul lunii martie, poate fi vizitată expoziţia intitulată "Atelierele Constantin Brâncuşi".

În cadrul expoziţiei, care poate fi vizitată zilnic, între orele 10.00 şi 19.00, pot fi vizitate lucrări rezultate în cadrul Simpozionului Internațional de Pictură desfășurat la Rânca și Runcu în perioada 2015–2022.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Sunteţi de acord cu decizia BEC de respingere a candidaturii lui Călin Georgescu?
Observator » Ştiri sociale » Evenimente în Bucureşti, marţi 11 martie. Ce nu trebuie să ratezi