Antena Meniu Search
x

Curs valutar

FCSB a anunţat oficial transferul lui Denis Alibec, atacantul dorit cu insistenţă de Gigi Becali

FCSB a anunţat oficial, vineri, transferul atacantului Denis Alibec, fotbalist care în ultimele sezoane a evoluat pentru Farul Constanţa.

de Redactia Observator

la 30.05.2025 , 16:24

Gigi Becali, patronul campioanei FCSB, este conştient că are nevoie de un lot cât mai ofertant, pentru a face faţă pe toate fronturile în sezonul viitor astfel că, după ce au anunţat înregimentarea fundaşului Daniel Graovac, de la CFR Cluj, cei de la FCSB au anunţat, vineri, şi înregimentarea atacantului Denis Alibec, de la Farul Constanţa.

Este un fotbalist pe care afaceristul Gigi Becali l-a dorit cu insistenţă la echipă, asta deşi Alibec anunţase, în urmă cu ceva timp, că nu mai este tentat de o revenire la campioana României.

În cele din urmă, cele două părţi au ajuns la un numitor comun, astfel că Alibec revine în tricoul FCSB-ului după o pauză de circa şapte ani. 

Articolul continuă după reclamă

Există informaţii care arată că Gigi Becali l-a convins pe Denis Alibec să revină la FCSB graţie unui salariu generos, 25.000 de euro pe lună. Mai mult, Alibec are bonusuri consistente şi a obţinut şi promisiunea că patronul nu îl va critica în mod public, ci doar în particular, dacă există motiv.

Alibec este al doilea fotbalist înregimentat de FCSB, după Daniel Graovac, de la CFR Cluj, iar Gigi Becali mai vrea doi mijlocaşi la echipă, croatul Karlo Muhar, şi el fost la CFR Cluj, şi dinamovistul Dennis Politic.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi cumpărat apartamente mai mici decât prevede legea datorită preţului?
Observator » Sport » FCSB a anunţat oficial transferul lui Denis Alibec, atacantul dorit cu insistenţă de Gigi Becali