Observator » Evenimente » Dan Voiculescu, mesaj pe blog: "Poate în aceste momente devenim mai buni"

Dan Voiculescu, mesaj pe blog: "Poate în aceste momente devenim mai buni"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.11.2015, 23:21 | Modificat la 01.11.2015, 23:24

Dan Voiculescu a transmis pe blogul personal un mesaj de condoleanţe pentru familiile victimelor tragediei din Club Colectiv şi un îndemn pentru noi toţi de a fi mai buni.

Dan Voiculescu a transmis pe blogul personal un mesaj de condoleanţe pentru familiile victimelor tragediei din Club Colectiv şi un îndemn pentru noi toţi de a fi mai buni. 

În aceste zile sunt foarte trist pentru că au murit în mod stupid tineri care au vrut să trăiască, să se distreze. Îmi apar în minte antiteze: dragoste/ura, laşitate/curaj, moarte/viaţa.

Poate că în astfel de momente înţelegem mai bine că ura şi răzbunarea ne fac să suferim şi poate devenim mai buni.

Articolul continuă după reclamă

Dumnezeu să-i odihnească în pace!

Donează și tu DOI EURO trimițând SMS la 8848. Români împreună.

Pe acelaşi subiect