Observator » Evenimente » Incendiu la Spitalul Carol Davila din București. Pacienții din mai multe saloane, evacuați

Incendiu la Spitalul Carol Davila din București. Pacienții din mai multe saloane, evacuați

Incendiu la Spitalul Carol Davila din București. Pacienții din mai multe saloane, evacuați Spitalul Carol Davila
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.05.2026, 12:14 | Modificat la 04.05.2026, 12:15

Incendiu la o magazie a Spitalului Carol Davila din Capitală. Pacienții s-au autoevacuat până la sosirea echipajului SMURD. Din fericire, nu au existat victime, iar focul a fost stins. 

Incendiu a izbucnit dimineață la o magazie, din cauza unui scurtcircuit. Pacienții din câteva saloane au fost evacuați până la sosirea echipajelor de intervenție. 

Au fost degajări mari de fum. Focul a fost stins rapid, iar din fericire nu au existat victime.

Pacienții urmează să intre din nou în saloane. 

Articolul continuă după reclamă