Observator » Ştiri externe » Cuplu de români prins la furat în Italia. Foloseau cărucioarele copiilor pentru a ascunde marfa

Cuplu de români prins la furat în Italia. Foloseau cărucioarele copiilor pentru a ascunde marfa

Românii au fost arestaţi pentru furt în stare agravantă Românii ascundeau marfa furată în cărucioarele copiilor - Sardegna Reporter
Cristi Ioniţă | Timp citire: 2 minute
Publicat la 27.09.2019, 16:28 | Modificat la 27.09.2019, 16:30

Un cuplu de români a ajuns după gratii în Italia, după ce bărbatul şi femeia au fost prinşi la furat într-un magazin din Orosei, orăşel din Sardinia.

Un cuplu de români a ajuns după gratii în Italia, după ce bărbatul şi femeia au fost prinşi la furat într-un magazin din Orosei, orăşel din Sardinia.

Cei doi români, bărbatul de 41 de ani şi femeia de 39 de ani, au pătruns în magazin cu două cărucioare în care aveau doi copii mici.

Românii au fost arestaţi pentru furt în stare agravantă

Articolul continuă după reclamă

Conform Sardegna Reporter, cei doi nu au cumpărat nimic, însă au atras atenţia cu comportamentul lor, astfel că la ieşirea din magazin erau aşteptaţi de un echipaj de carabinieri.

Poliţiştii au primit confirmarea că românii nu au cumpărat nimic şi au trecut la verificarea celor două cărucioare.

Au descoperit astfel opt sticle de vin foarte scump pe care cei doi le furaseră din magazin.

Mai mult, la un control amănunţit asupra maşinii cu care se deplasau românii prin localitate s-au descoperit cantităţi impresionante de cafea, băuturi scumpe, conserve cu ton şi cutii cu brânză.

Pe acelaşi subiect

S-a stabilit că întreaga marfă fusese furată din alte magazine.

Cei doi români au ajuns după gratii, fiind acuzaţi de furt în formă agravantă.