FCSB a trecut fără emoții de primul tur preliminar al Ligii Campionilor, învingând cu 11-1 în dubla manșă împotriva sanmarinezilor de la Virtus. Marți seara, campioana României a câștigat manșa retur cu 4-0, Edjouma reușind primele două goluri pentru noua sa echipă, informează Mediafax.

la 16.07.2024 , 22:38

FCSB - Virtus 4-0, în returul primului tur preliminar al UEFA Champions League. În turul următor, FCSB o va întâlni pe Maccabi Tel Aviv - Inquam Photos / Gyozo Baghiu

FCSB a jucat ofensiv din primele minute și Valentin Crețu a nimerit bara încă din miutul 4. Golul descătușării a venit în minutul 20, când Alex Băluță a intrat în scenă cu un șut imparabil, pentru 1-0. Tot Băluță a nimerit bara peste doar patru minute, după care l-a servit decisiv pe Edjouma, care a făcut 2-0, cu latul, din fața porții, în minutul 28.

Edjouma reușește apoi dubla, în minutul 36, scorul înregistrat la pauză fiind de 3-0. Minculescu se înscrie și el pe lista marcatorilor, în repriza secundă, marcând golul cu care FCSB a închis tabela la 4-0 (min. 73). În turul doi preliminar UEFA Champions League, FCSB o va întâlni pe Maccabi Tel Aviv.

Sunteţi de acord ca elevii să fie privaţi de telefoane în timpul orelor?
Observator » Sport » FCSB - Virtus 4-0, în returul primului tur preliminar al UEFA Champions League. În turul următor, FCSB o va întâlni pe Maccabi Tel Aviv